pompa baklofenu czy baklofen jest substancją kontrolowaną w Kanadzie €128.31
12 kw. 2012

Projekt BIM w praktyce cz.3

W dzisiejszej części omówimy temat zapisu do formatu IFC w Archicadzie tak aby uniknąć problemów z odbiorem w Tekli. Niestety nie unikniemy wszystkich problemów głównie z uwagi na niedoskonałości exportu/importu i możliwości formatu IFC 2×3.

Pliki odpowiadające za export/import do formatu IFC znajdziemy w katalogu:
Program Files\Graphisoft\ArchiCAD 15\Ustawienia domyślne\IFC Translators

Nas interesuje ten „Wymiana danych z Tekla Structures.xml”. Można go edytować ręcznie w XML notepad lub w momencie zapisu do IFC w Archicadzie. Na początek proponujemy zmieniać ten plik w AC.

Z ważnych rzeczy:

Funkcja BREP (boudary representation)– dzięki tej opcji będziemy mieli prawdziwy wygląd elementów 3D które są w jakimś stopniu nietypowe np.: łańcuch belek, nietypowe bryły. I tutaj trzeba cholernie uważać. Ściany powinny mieć funkcję BREP włączoną bo inaczej zdarza się że będą po konwersji w innym miejscu. Natomiast łańcuchy belek i pochyłe stropy muszą mieć tą opcję wyłączoną bo po konwersji będą w innym miejscu 🙂 Tak czy siak nic nas nie uchroni przed docinaniem elementów po konwersji w Tekli v17.

Wyliczone dane modelu – tutaj warto zaznaczyć tylko podstawowe dane elementów (objętość, powierzchnia, długość itp.) Przydatne do zrobienia szybkiego raportu z modelu IFC w Tekli (jeszcze przed konwersją) np. do szacunkowego kosztorysu. Z tym że trzeba mieć na uwadze że nie wszystkie dane są miarodajne! ale o tym będzie więcej przy omawianiu przedmiarowania z modelu.

12 kw. 2012

Ta zawartość jest ograniczona tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Jeśli jesteś już użytkownikiem, zaloguj się. Nowi użytkownicy mogą zarejestrować się na stronie MEMBERS AREA Rejestracja i korzystanie z bloga jest całkowicie darmowe.

Existing Users Log In
   
Leave a comment
More Posts
Comments
Comment