BIM Steak

Obecni i przyszli klastrowicze. Inwestorzy, architekci

BIM Steak to wydarzenie, które zainicjowali członkowie BIM Klastra. To oni poddali pomysł i zmotywowali nas do działania. Spotkanie ma charakter wielowymiarowy. To doskonałe miejsce i czas, aby poznać BIM Klaster i jego członków w nieco innej odsłonie, wziąć udział w ciekawych warsztatach, porozmawiać, pośmiać się w doborowym towarzystwie i oczywiście rozsmakować się w pysznych Steakach. Cel jest jeden. Skuteczny networking na luzie i miłe spędzenie czasu w towarzystwie pozytywnie zakręconych ludzi.


ORGANIZATOR WYDARZENIA


PARTNERZY


PARTNERZY MEDIALNI


DLA KOGO?

Obecni i przyszli klastrowicze. Inwestorzy, architekci, projektanci branżowi, generalni wykonawcy oraz osoby zarządzające projektami. Ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z BIM-em, a także wszyscy, którzy wykorzystują technologię BIM w swojej codziennej pracy, ale wciąż są głodni wiedzy lub po prostu chcą wymienić się doświadczeniami z innymi adeptami „sztuki” BIM.


ZASADY UCZESTNICTWA

Członkowie BIM Klastra – 50zł netto

Uczestnicy spoza BIM Klastra – 300zł netto

Część networkingowa ma charakter rodzinny. Zapraszamy więc Wasze drugie połówki i pociechy. Ich udział w części networkingowej jest nieodpłatny. Przewidzieliśmy profesjonalną opiekę dla najmłodszych.


PLAN SPOTKANIA

10.00 -15.30      Warsztaty tematyczne prowadzone przez członków klastra

Sala Showroom

10:00-11.30  Zrozumieć CDE Katarzyna Orlińska-Dejer \ ePMflow

CDE to po prostu cyfrowe miejsce, w którym informacje/dane o projekcie pochodzące z różnych źródeł łączą się.  Staje się ono sercem projektu, idealnym środowiskiem, w którym można promować wspólną kulturę pracy, niezależnie od poziomu dojrzałości BIM w organizacji. Jak, kiedy i dlaczego? i jaki wpływ na sukces mamy my sami? … poszukajmy wspólnie opdowiedzi na te i inne pytania. Zapraszam.

12:00-13.30 Prawne aspekty BIM – jak przygotować dobrą umowę Konrad Majewski, Kamil Stolarski \ SMW Legal

Umowa jest kręgosłupem każdej inwestycji budowlanej. Stworzenie dobrej umowy jest sztuką. Znaczenie ma zarówno jej ogólna konstrukcja, jak również jej szczegółowe postanowienia. Zła umowa może stanowić źródło niekończących się sporów i konfliktów. Dobra zapewnia pomyślny przebieg inwestycji. BIMowanie umowy nie jest prostym zadaniem. Wymaga wiedzy prawniczej, technicznej i informatycznej. W trakcie warsztatów opowiemy o najistotniejszych kwestiach związanych z tworzeniem BIM umowy. Pokażemy także na co zwrócić uwagę w BIM umowie oraz gdzie czają się największe zagrożenia i jak sobie z nimi radzić.

14:00-15.30 Elementy Lean w metodyce IPD Robert Szczepaniak\ Design Express

Japońska metodyka Lean, wywodząca się z produkcji przemysłowej (konkretnie Toyota Production System – TPS) ma także już swoje dopasowanie w budownicwie jako Lean Construction i jest promowana przez Lean Construction Institute ( leanconstruction.org ). Podczas prezentacji zostaną przedstawione podstawowe narzędzia i procesy Lean, zarówno te oryginalne z produkcji, jak i dodatkowe, stworzone dla budownictwa.

Sala Galactica

10:00-11.30 Synchro colab  Paweł Krecz, Daria Kosmala  \ Bentley Systems

BIM 4D do modelu 3D dodaje jeszcze jeden wymiar – czas. Kiedy harmonogram budowy jest inteligentny, możemy prześledzić, jakie konsekwencje niosą dane decyzje projektowe. Jeśli do tego zwizualizujemy budowę w czasie, przekażemy informacje inwestorowi, inżynierom i podwykonawcowm w sposób jasny i zrozumiały.
W tym celu zmiany modelu 3D, który powstał w oprogramowaniu BIM, synchronizujemy z modelem 4D w SynchroPro i tam wariantujemy naszą budowę.
Właśnie taką pracę z połączeniem przy pomocy serwera chcemy Wam pokazać na naszym BIM-Steakowym warsztacie.

12:00-13.30 Digitalizacja obiektów budowlanych  Łukasz Staśkiewicz, Karol Kulwicki \ STAN DESIGN ; Wojciech Stolarski \ GEOTRONICS

Obecnie skanowanie laserowe 3D jest metodą pozwalającą w najkrótszym czasie pozyskać szczegółowe informacje związane z kształtem oraz wymiarami całych obiektów budowlanych, a modelowanie przestrzenne na jego podstawie pozwala na wykonanie projektów przebudowy lub rozbudowy przy uwzględnieniu wszelkiego rodzaju niedoskonałości konstrukcyjnych występujących w analizowanych obiektach. Podczas prezentacji zaprezentujemy możliwości skanowania laserowego za pomocą skanerów firmy TRIMBLE jak i przedstawimy praktyczne rozwiązania związane z pracą z chmurami punktów w oprogramowaniu ARCHICAD

14:00-15.30 FM na bazie modeli BIM Maciej Dejer \ M.A.D. Engineers

Product Lifecycle Management (PLM), czyli proces zarządzania produktem od koncepcji przez obsługę aż do etapu wycofania w sektorze przemysłowym sprawdza się z powodzeniem od kilku ładnych lat. Jego odpowiednikiem w branży budowlanej jest metodyka BIM, która nie tylko ogranicza koszty eksploatacji, czas potrzebny na naprawy, ale zapewnia dostęp do danych w modelu w dowolnym miejscu i momencie. Na warsztatach poruszymy tematy związane z poprawnym przygotowaniem modelu, zastanowimy się nad sposobami wymiany danych, strukturą IFC dla FM oraz przeprowadzimy analizę dostępnych na rynku narzędzi CAFM.

15.30-16.00        Prezentacje członków BIM Klastra (case study projektów zainicjowanych / zrealizowanych na przestrzeni ostatniego roku)

16.00-16.15        BIM Klaster w pigułce 2018/2019

16.15-20.00        Networking przy grillu

Dodatkowe informacje:
  • Rejestracja uczestników na warsztaty 9.30-10.00 (sala Showroom)
  • Pomiędzy warsztatami zapraszamy na przerwy kawowe (sala Showroom)
  • Warsztaty będą prowadzone tylko w języku polskim


CZAS i MIEJSCE


28 Września (sobota) 2019 
Krakowski Park Technologiczny
Podole 60
30-394 Kraków


FORMULARZ REJESTRACYJNY

CZĘŚĆ WARSZTATOWA
Imię i nazwisko*
Członek BIM Klastra*
Adres email*
Telefon*
Wybór warsztatu (wybieramy maksymalnie 3 warsztaty w niepokrywających się godzinach)
10:00-11.30 Zrozumieć CDE12:00-13.30 Prawne aspekty BIM – jak przygotować dobrą umowę14:00-15.30 Elementy Lean w metodyce IPD10:00-11.30 Synchro colab12:00-13.30 Digitalizacja obiektów budowlanych14:00-15.30 Zarządzanie danymi na bazie modeli BIM
Dane do faktury*

CZĘŚĆ NETWORKINGOWA
Osoba towarzysząca
Ilość dzieci
Wiek dzieci

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Stowarzyszenie Klaster Technologii Informacyjnych w Budownictwie. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności pod adresem http://www.bimklaster.org.pl/?page_id=21