funkcja baklofenu €143.90
14 maja 2021

Praktyka i trendy BIM w przemyśle podczas BIM4industry 2021

Ponad 20 prelekcji, jeden dzień warsztatowy i

14 maja 2021

Ponad 20 prelekcji, jeden dzień warsztatowy i zamknięte pokoje dyskusyjne z ekspertami – od 26 do 28 maja odbędzie pierwsze w Polsce wydarzenie dotyczące tematyki BIM w przemyśle. Czego możemy się spodziewać?

Ilość i różnorodność zaawansowanych technologii, które składają się na nowoczesne fabryki – tzw. Fabryki 4.0 lub Fabryki Przyszłości – sprawia, że zarządzający firmami produkcyjnymi potrzebują nowych, cyfrowych sposobów projektowania, budowania i zarządzania ich utrzymaniem. Dlatego z roku na rok rośnie znaczenie metodyki BIM w przemyśle. I zmienia nie tylko sposób projektowania, ale także użytkowania i zarządzania obiektami przemysłowymi.

Praktyka i trendy

BIM4industry 2021 będzie pierwszym w Polsce spotkaniem wokół idei BIM w przemyśle. Połączy środowiska zaangażowane w popularyzację i wdrażanie tej metodyki w naszym kraju – przedstawicieli władz ustawodawczych, administracji publicznej, inwestorów, a także projektantów i wykonawców.

Wśród prelegentów są m.in. Anna Kornecka, Wiceminister Rozwoju, Pracy i Technologii, Dorota Cabańska, p.o. Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego czy Jarosław Sosnowski z Departamentu Architektury, Budownictwa i Geodezji ‎MRPiT, a także prawie 20 ekspertów i praktyków metodyki BIM z zakresu projektowania, wykonawstwa czy prawa inwestycyjnego.

Udział w wydarzeniu jest darmowy. Aby dołączyć do grona uczestników wystarczy zarejestrować się przez formularz online.

3 dni, 20 prelekcji, 6 warsztatów

BIM4industry to 3-dniowa konferencja, trwa od 26 do 28 maja. Organizatorzy kładą nacisk na trendy (także międzynarodowe) i plan rozwoju, przed którym stoi branża budowlana i przemysłowa w Polsce, a także na praktyczny wymiar wdrażania metodyki BIM.

Pierwszy dzień, zainaugurowany prelekcją Anny Korneckiej, to wystąpienia głównych prelegentów oraz debata „Cyfryzacja procesu budowlanego – kolejne kroki” z udziałem przedstawicieli MRPiT, Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości, BIM Klaster i Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Drugiego dnia uczestnicy mogą wybrać dwie ścieżki tematyczne: Inwestorzy & Wykonawcy, a także Projektanci. Na zakończenie dnia, odbędą się spotkania w zamkniętych pokojach dyskusyjnych (limit miejsc), moderowanych przez ekspertów BIM. Trzeci dzień w całości poświęcony będzie na warsztaty, kontynuowane według dwóch ścieżek. Szczegółowa agenda oraz lista prelegentów znajduje się na stronie: www.bim4industry.pl

Nie było do tej pory w Polsce wydarzenia o takiej skali, które umożliwiłoby dyskusję nt. BIM w przemyśle wszystkim – albo prawie wszystkim – środowiskom zaangażowanym we wdrażanie tej metodyki w naszym kraju – mówi Katarzyna Orlińska-Dejer, prezeska BIM Klaster i organizatorka konferencji BIM4industry 2021. – Uważam, że znacznie więcej nas łączy, niż dzieli – świetni eksperci, pasja, doświadczenie, chęć budowania wiedzy, zgrane zespoły to coś, czym mogą się chwalić zarówno projektanci, jak i wykonawcy czy przedstawiciele władz. Czas się spotkać i porozmawiać zarówno o trendach, jak i praktyce.

Wydarzenie objęte jest Patronatem Honorowym Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości i Marszałka Województwa Małopolskiego. Partnerem Głównym wydarzenia jest firma WSC, a Partnerami Merytorycznymi: Miastoprojekt Wrocław i ePMflow. Patronami Medialnymi są: Business Insider, Builder, Miesięcznik Materiały Budowlane, BIMblog.pl, Magazyn Przemysłowy, Fabryki w Polsce i Portal Przemysłowy. Konferencja wspierana jest także przez: Krakowski Park Technologiczny, Business Finland, Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową i Business in Małopolska.

 

O organizatorach

BIM Klaster – Klaster Technologii Informacyjnych w Budownictwie (BIM Klaster) to ponadregionalna sieć powiązań kooperacyjnych promująca otwarte spojrzenie na wykorzystanie innowacyjnych technologii w budownictwie. To możliwość wzajemnej wymiany doświadczeń, udziału w konferencjach i warsztatach tematycznych. Dostęp do ekspertów, szkoleń i doradztwa. Wspólne realizowanie projektów zwiększające przewagę konkurencyjną na rynku.

BIM Klaster zawiązany został w 2012 roku, z inicjatywy kilku firm z województwa małopolskiego. Dziś BIM Klaster funkcjonuje jako oficjalnie zarejestrowane Stowarzyszenie zrzeszające proinnowacyjne i wysoko wyspecjalizowane mikro, małe, średnie i duże przedsiębiorstwa, z całej Polski. BIM Klaster jest organizatorem m.in. konferencji Projektowanie Przyszłości – cieszącej się uznaniem branży, najstarszej (od 2014 r.), organizowanej w Polsce konferencji dedykowanej nowoczesnym technologiom ze szczególnym uwzględnieniem tematyki BIM.

Więcej informacji: www.bimklaster.org.pl

 

hub4industry – Digital Innovation Hub Krakowskiego Parku Technologicznego i partnerów: firm ASTOR, T-Mobile Polska, uczelni Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Krakowskiej oraz ekspertów z BIM Klastra i Instytutu Kościuszki.

To kompleksowy punkt wsparcia dla firm produkcyjnych, które planują transformację  cyfrową i chcą wprowadzić do swoich fabryk najnowocześniejsze rozwiązania.

hub4industry to jeden z pięciu hubów innowacji cyfrowych powołanych w ramach konkursu Ministerstwa  Rozwoju, Pracy i Technologii p.n. “Standaryzacja usług hubów innowacji cyfrowych dla wsparcia cyfrowej  transformacji przedsiębiorstw” w ramach programu „Przemysł 4.0” na lata 2019-2021.

Więcej informacji: www.hub4industry.pl

 

Leave a comment
More Posts
Comments
Comment