Studio baklofen Ratiopharm 25 mg beipaccettel €58.60
30 paź 2017

Nowe Oblicze BIM 2017 – Prelegenci

  PETR MATYÁŠ di5 architekti inženýři Założyciel

30 paź 2017

 

PETR MATYÁŠ
di5 architekti inženýři

Założyciel i partner w di5 architekti inženýři, pracowni architektonicznej dla architektów i inżynierów, którzy ściśle współpracują na wszystkich etapach projektów. Firma di5 7 lat przygotowuje projekty z wykorzystaniem technologii BIM.
W 2013 roku jego obecni partnerzy i on sam założyli firmę di5 Tech, która koncentruje się na rozwoju oprogramowania do obsługi danych BIM.
Od 7 lat bierze aktywny udział w sprawach dotyczących BIM. We współpracy z Ministerstwem Przemysłu i Handlu Republiki Czeskiej brał udział w przygotowaniu programu wdrożenia BIM w Republice Czeskiej. Od 2016 roku jest członkiem grupy EU BIM TASK.

TYTUŁ PRELEKCJI BIM w Czechach

GRZEGORZ ROSIK
Miastoprojekt Wrocław Sp. z o.o.

Magister inżynier organizacji i zarządzania Politechniki Wrocławskiej z 20-letnim doświadczeniem w branży. W Miastoprojekcie Wrocław od 2000 roku – początkowo jako niezależny konsultant projektów inwestycyjnych, a od 2003 roku jako doradca zarządu. W 2005 roku został dyrektorem ds. kluczowych projektów inwestycyjnych. Na początku 2013 roku objął funkcję prezesa zarządu. Był liderem najważniejszych projektów realizowanych przez spółkę. Ekspert w zakresie współpracy pomiędzy jednostkami administracji rządowej i samorządowej a podmiotami prywatnymi w sferze usług publicznych. Zarządzał jednym z pierwszych projektów w modelu PPP w Polsce, gdzie firma Miastoprojekt Wrocław była partnerem prywatnym.

TYTUŁ PRELEKCJI Zastosowanie BIM w zamówieniach publicznych w Polsce. Studium przypadku: budowa Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej.

KATARZYNA ORLIŃSKA-DEJER
Datacomp Sp. z o.o.

Absolwentka Politechniki Krakowskiej i Akademii Ekonomicznej w Krakowie, certyfikat IPMA. Posiada wieloletnie doświadczenie w branży budowlanej, w tym administracji projektami, w zakresie konstrukcji stalowych (dla inwestycji realizowanych w USA, Nowej Zelandii, Kanadzie) oraz koordynacji wycen znaczących inwestycji w Polsce. Autorka publikacji na temat BIM w ujęciu 4D i 5D. Współautorka portalu bimblog.pl. Od czerwca 2017 roku Prezes Zarządu Klastra Technologii Informacyjnych w Budownictwie (BIM Klaster).

W sferze zainteresowań niezmiennie pozostają: zarządzanie projektami, transferem wiedzy i technologii.
Prywatnie: mama 7 letniego Kuby i 3 letniej Matyldy, miłośniczka fotografii i ruskich pierogów oraz dobrych książek o planowaniu i zarządzaniu czym się tylko da.

TYTUŁ PRELEKCJI Przedmiarowanie w technologii BIM vs przedmiarowanie metodą tradycyjną

 

JESPER BOYE ANDERSEN
BIG – Bjarke Ingels Group

Kierownik projektu w Amager Skibakke, prelegent BIM na konferencjach. Z wykształcenia jest architektem i informatykiem z doświadczeniem w dziedzinie projektowania oraz technologii BIM w architekturze. Pracował przy dużych projektach w Skandynawii, Europie Środkowej i Azji, często o złożonej geometrii i wymagających nietypowych rozwiązań przy równoczesnym nacisku na kwestie zrównoważonego rozwoju, estetyki i jakości. Posiada duże doświadczenie oraz wiedzę na temat projektowania dachów zielonych, przeszklonych systemów fasadowych i budownictwa ekologicznego. Angażuje się we wszystkie etapy projektowania, począwszy od fazy koncepcyjnej poprzez tworzenie szczegółowej dokumentacji budowlanej i wykonawczej, aż po nadzór autorski i zarządzanie budową. Koncentruje się przede wszystkim na etapach związanych z tworzeniem dokumentacji budowlanej.

Jest członkiem zespołu ds. Zarządzania zasobami ludzkimi, odpowiedzialnego za rekrutację architektów i stażystów. Zajmuje się przeprowadzaniem rozmów rekrutacyjnych, typowaniem kandydatów, strategią rekrutacyjną i kontaktem z uniwersytetami. Wielokrotnie wykładał w KEA i na konferencjach poświęconych tematyce BIM.
Odpowiedzialny za grupę BIG Sportifs organizującą imprezy sportowe.

TYTUŁ PRELEKCJI  Projekty stymulowane informacjami w pracowni BIG

TAMÁS GYÖRGY ERŐS
GRAPHISOFT

Tamás ściśle współpracuje z użytkownikami programu ARCHICAD jako doradca BIM, pomagając im wdrożyć technologię OPEN BIM, pracę zespołową i BIMcloud. Regularnie prezentuje te tematy na konferencjach, prowadzi szkolenia dla partnerów i klientów. Uczy też BIM-u i ARCHICADa na Politechnice Budapeszteńskiej na wydziale Technologii i Ekonomii, gdzie ukończył wcześniej studia jako architekt.

TYTUŁ PRELEKCJI OPEN BIM

STEFAN MORDUE
Digital Built Britain

Stefan jest wielokrotnie nagradzanym architektem, menedżerem projektów budowlanych, autorem, pasjonatem zmian w branży budowlanej. Pracuje w ramach zespołu konsultingowego w AECOM, specjalizującego się w zarządzaniu informacjami, BIM Delivery i Data Science. Jest współautorem wielu publikacji, w tym „BIM for Construction Health and Safety’”, „BIM for Dummies” oraz autorem standardów NBS BIM. Był członkiem zespołu, który opracował BIM Toolkit dla brytyjskiego rządu w ramach mandatu BIM i ma szczególne zainteresowanie tym, w jaki sposób BIM może tworzyć bezpieczniejsze aktywa. Reprezentuje RIBA w Architects’ Council of Europe (ACE) BIM Working Group. Jest wiceprzewodniczącym CIOB Digital Technologies w Construction Group i założycielem CIC BIM2050.

TYTUŁ PRELEKCJI Podróż do Digital Built Britain, wnioski z brytyjskiego programu BIM

JANNE SALIN
YIT

Firma YIT posiada silną pozycję rynkową: jest to największa firma zajmująca się budownictwem mieszkaniowym w Finlandii oraz w tym samym segmencie rynku największa zagraniczna firma w Rosji. YIT jest również jedną z największych firm zajmujących się budownictwem obiektów biurowych oraz infrastrukturalnych w Finlandii.

Janne jest specjalistą BIM (Building Information Modeling) i VDC (Virtual Design and Construction) w firmie YIT. Jego zadaniem jest poprawa wykorzystania technologii cyfrowych w budownictwie.

Janne Salin jest związany zarówno z firmami zajmującymi się oprogramowaniem jak i budownictwem dzięki czemu posiada rozległą wiedzę o obu branżach.

Od 2008 roku Janne dzieli się swoimi umiejętnościami jako wykładowca BIM w Metropolia University of Applied Sciences w Helsinkach.

TYTUŁ PRELEKCJI BIM w praktyce – studium projektu TRIPLA firmy YIT.

 

LESZEK WŁOCHYŃSKI
HOCHTIEF Polska S.A.

Koordynator wdrożenia BIM i lider zespołu ds. BIM w HOCHTIEF Polska; architekt; nauczyciel akademicki na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Studiował na Wydziale Inżynierii Lądowej PW na kierunku Budownictwo (2000-2005) i Wydziale Architektury PW na kierunku Architektura i Urbanistyka (2005-2013); absolwent specjalności „Architecture for Society of Knowledge” na WAPW (2013) zorientowanej na kształtowanie środowiska cyfrowego i wykorzystanie technologii informacyjnych w architekturze. W latach 2007-2012 pracował jako projektant w biurach architektonicznych wykorzystujących oprogramowanie BIM. W latach 2012-2014 realizował szkolenia komercyjne i seminaria na wyższych uczelniach dot. modelowania BIM. Autor publikacji i wystąpień konferencyjnych dot. problematyki BIM. Propagator idei OPEN BIM, jeden z inicjatorów powołania oddziału buildingSmart w Polsce.

TYTUŁ PRELEKCJI BIM w Hochtief Polska

PAUL TUNSTALL
HLM

Paul Tunstall jest pracownikiem HLM od ponad 19 lat, wdraża systemy CAD i BIM w całej grupie, dodatkowo zajmuje się również szkoleniem i wsparciem zespołu liczącego ponad 200 pracowników. Posiada dyplom w dziedzinie budownictwa i zarządzania, a także dwie inne zawodowe kompetencje BIM. Paul prowadzi obecnie mały zespół menedżerów IT wspierających obsługę wielu narzędzi i systemów oprogramowania w ramach Zespołu Technologicznego w całej grupie HLM. Ponieważ rząd Wielkiej Brytanii wdrożył BIM we wszystkich projektach w sektorze publicznym w kwietniu 2016 w Anglii i Walii oraz w kwietniu 2017 w Szkocji, Paul sprawował kluczową rolę w HLM w przygotowaniu firmy do podjęcia dowolnych projektów spełniających wymogi BIM Level 2 jeszcze przed terminem ich wprowadzenia, przeprowadzając HLM przez certyfikację BRE Business Certification Scheme.

Jako członek organizacji buildingSMART w Wielkiej Brytanii, Paul reprezentuje HLM w warsztatach i w dyskusjach dotyczących zachowania zgodności BIM i związanymi z nim potrzebami branży budowlanej, zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i na arenie międzynarodowej.

TYTUŁ PRELEKCJI  Szeroki obszar BIM

 

 

Categories BIM
Leave a comment
More Posts
Comments
Comment