baklofen 10 mg tuok €46.87
21 sty 2016

BIM klaster w Dialogu Technicznym w PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. !!

Tym razem króciutko. BIM klaster został zakwalifikowany

21 sty 2016

Tym razem króciutko.

BIM klaster został zakwalifikowany do Dialogu Technicznego na wdrożenie technologii BIM w PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.!!  Jako największa i najprężniej działająca organizacja związana z technologią BIM w Polsce postaramy się (nie obiecujemy) aby planowane wdrożenie zostało zrobione na najwyższym możliwym poziomie.

Maciej Dejer
BIM klaster

Leave a comment
More Posts
Comments
 1. kazmo styczeń 21st, 2016 7:15PM

  Gratulacje!!! Trzymam kciuki!!!

 2. gester styczeń 21st, 2016 7:44PM

  +1
  well done 🙂

 3. janek styczeń 22nd, 2016 1:08PM

  Dialog Techniczny służy darmowemu wyciągnięciu wiedzy od potencjalnych dostawców i sprawdzeniu jakie mają karty. Po takim dialogu:

  1. Zamawiający ma szeroką wiedzę, bo każdy będzie się wykazywał co wie, a Zamawiający ma listę kontaktów do pracowników, których może wyciągnąć do siebie (tak robi np. KGHM) i samemu zrobić projekt

  2. Ma wiedzę jakimi argumentami obstawić docelowy przetarg, by wygrała ta firma która ma wygrać.

  PS.
  Jak PKP może ogarnąć BIM, jak nie radzi sobie z rozkładem jazdy pociągów. Take wdrożenie wymaga zbudowania kadr, a nikt kto zna się na BIMie nie pójdzie do PKP za 3500PLN brutto

 4. kazmo styczeń 22nd, 2016 1:18PM

  Tylko Was wybrali? Czy jedyni złożyliście ofertę? A co z ograniczeniami które tak krytykowaliście? spełniacie?

 5. admin styczeń 22nd, 2016 1:26PM

  @kazmo
  dostałem info od PKP że są jeszcze inne firmy, ale jakie tego nie zdradzili. Ograniczenia kwotowego nasza oferta nie spełniała. Ale w regulaminie zamawiający zastrzegł sobie możliwość przyjęcia innych nie spełniających wymogów….

  @janek
  podaj źródło apropo KGHM

 6. kazmo styczeń 22nd, 2016 6:51PM

  A kiedy poznamy skład zespołu reprezentującego klaster w dialogu? Czy bedą osoby eksperci reprezentujący poszczególne branże/dyscypliny? Czy nie bedzie to ujawnione?

 7. admin styczeń 23rd, 2016 3:09PM

  @kazmo
  raczej nie przewidujemy ujawniać składu z naszej oferty. Zasoby klastra (firmy i partnerzy) są generalnie do podejrzenia na jego stronie.

 8. gester styczeń 24th, 2016 9:41AM

  @janek
  know how bim to nie tylko wiedza jak zrobic projekt, to praktyka calego procesu projektowo-wykonawczego. bez ipd bim nie ma wielkiego sensu, bo dopiero oba razem zapewniaja realne oszczednosci.
  nie da sie przeprowadzic calego procesu sama wiedza teoretyczna, a z drugiej strony musi byc calkowita akceptacja i pomoc grupy zarzadzajacej przedsiebiorstwa. innymi slowy: calkowita kooperacja.

  nie da sie czegos takiego ‚podpatrzyc’ i ‚ukrasc’, taka postawa trzeba zyc.

Comment