lioresal tablete forum €23.54
07 lis 2015

Wizualizacja projektów: BIM i planowanie liniowe – relacja z konferencji

W dniu 16. Października w Hotelu Marriott

07 lis 2015

W dniu 16. Października w Hotelu Marriott w Warszawie odbyła się konferencja branżowa pt. „Wizualizacja projektów: BIM i planowanie liniowe”, zorganizowana przez DAT Computer Concepts. Głównym sponsorem konferencji był Autodesk. W wydarzeniu wzięło udział ponad 100 osób, były to osoby z różnych gałęzi przemysłu, zarówno z sektora państwowego jak i prywatnego – od projektantów i architektów przez inżynierów, kierowników projektów i informatyków, na przedstawicielach zarządów i właścicielach firm kończąc.

Wszyscy prelegenci demonstrowali benefity, jakie przynosi BIM, omawiając przykłady wdrożeń w Polsce i za granicą. Były to osoby z różnych krajów oraz środowisk, co pokazywało uniwersalność technologii.

Z rodzimej gamy rozwiązań DAT CC zaprezentowana została Oracle Primavera z punktu widzenia EPC i właścicieli firm. Nie zabrakło wprowadzenia i objaśnienia, na czym polega planowanie z BIM, czyli prezentacja o 4D BIM oraz zalety tej metodyki. Uczestnicy mieli okazję również poznać BIM od strony koncepcyjnej dzięki dr. Tomaszowi Wiatrowi – wykładowcy na Politechnice Poznańskiej. Duże wrażenie wywarła prezentacja przedstawiająca BIM w Singapurze, defekty wdrożeniowe oraz wagę technologii mobilnych, prowadzona przez Eugene Low. Ważna była też prezentacja dedykowana wizji BIM oraz jakie rozwiązania do tego potrzebne posiada Autodesk 360 Field. Była mowa również o największych projektach na świecie, jak Bosphorus Bridge czy King Abdullah Financial District (Tekin Guvercin). Dużo pytań wśród uczestników wywołała demonstracja Oracle Unifier – kompleksowe oprogramowanie do zarządzania projektami i procesami w przedsiębiorstwie. Zespół z firmy Skanska opowiedział uczestnikom o swojej współpracy z DAT CC, w jaki sposób wykorzystują BIM i czym dla nich jest, o innych nowoczesnych technologiach, z których korzysta Skanska np. drony, urządzenia mobilne. Ponadto zainteresowaniem cieszyła się prezentacja przedstawiająca proces budowy II Linii warszawskiego metra (Mazhar Basa, Gulermak), z czym zmagali się wykonawcy, jak tego typu projekty wymagają elastycznego i kreatywnego podejścia. Zaprezentowane zostały też narzędzia Autodesk (Navisworks oraz Revit), Project Tracker, rozwiązania Trimble (w tym TILOS).

Na zakończenie oficjalnej części odbyło się losowanie nagród – specjalistycznych szkoleń, po czym można było odetchnąć po intensywnym dniu na imprezie networkingowej w Panorama Bar na 40 piętrze Hotelu Marriott. W luźniejszej atmosferze odbyły się pokazy taneczne, rozdanie nagród za szczególne i wybitne osiągnięcia w aspekcie projektowym dla firm: Skanska, Rafako, Gulermak, Astaldi. Wszystko to w towarzystwie pięknej nocnej panoramy warszawy.

Kamil  Pendyk
DAT CC

Categories BIM
Leave a comment
More Posts
Comments
 1. kazmo listopad 7th, 2015 2:59PM

  Opis konferencji, przepraszam, ale beznadziejny, konkretnie o czym była mowa? merytorycznie

  Czyżby to opis promocyjny firmy? Gdzie konkrety!!!

  Planowanie liniowe? Co to znaczy?

  Czy mówimy o harmonogramowaniu liniowym i jego zastosowaniu w optymalizacji planowania procesu realizacji? Czy może reklama (bez sensu bez przykładów) sprzedaży programu (całkowicie nieprzydatnym w BIM) programu TILOS?

  Wiodący blog w Polsce nt BIM pisze takie …..

  ps.
  zauważyłem że Państwo kasujecie niepopularne komentarze, pozwolę sobie pstryknąć fotę mojego komentarza i z niecierpliwością czekam na odpowiedź

  ps II
  chyba, że Państwo nie macie pojęcia czym jest planowanie liniowe, harmonogramowie liniowe i konkurencyjny do Waszego Członka klastra Vico Office

  Piotr Miecznikowski
  Stowarzyszenie BIM dla polskiego Budownictwa

 2. Janek listopad 7th, 2015 3:39PM


  komentarze obraźliwe będą usuwane (admin)

 3. admin listopad 7th, 2015 6:47PM

  @kazmo,
  mój błąd, że nie podpisałem kto jest autorem tekstu. Błąd już naprawiony.
  BIMblog był partnerem medialnym tej konferencji i nie widzę problemu aby jej organizator napisał relacje. Nad tą relacją już każdy ma prawo się wyżywać 🙂
  Podobna relacja była z konferencji Aplikomu gdzie również byliśmy partnerem medialnym.

  Wyjaśnij proszę o co chodzi z konkurencją naszego członka klastra w stosunku do Vico Office i tą relacją, ponieważ nie bardzo wiem o co chodzi…

  @janek @kazmo

  Tak zgadza się wykasowałem komentarz z artykułu „szkolenia dla menadżerów”. To że się pojawił było moim błędem ponieważ zapomniałem zablokować komentarze tak jak to zrobiłem na stronie szkolenia.
  Moim zdaniem plan szkolenia nie jest miejscem do dyskusji, tak jak to ma miejsce w innych instytucjach które prowadzą szkolenia.
  Ponadto komentarz napisał Janek, który dostał wytłumaczenie na maila, oraz wyjaśnienie swoich trosk.
  Komentarz w żadnym wypadku nie był niewygodny czy niepopularny.

  @Janek
  Wyhamuj ze swoim słownictwem. Przypadek z Twoim komentarzem był pierwszy na tym blogu. Nigdy nie kasowaliśmy komentarzy. Jeśli masz na to dowód to zapraszam do dyskusji.

  MD

 4. kazmo listopad 12th, 2015 4:36PM

  No cóż niestety DAT Computers używa pojęcia planowania liniowego w aspekcie softu TILOS, ale nie w aspekcie BIMu, które to planowanie liniowe „flowlines” występuje w sofcie VICO

  myślałem że w relacji z konferencji dowiem się czym jest „BIM i planowanie liniowe” a nie dowiedziałem się niestety…

Comment