baklofen zmieszany z hydrokodonem €56.97
27 paź 2015

Jak przygotować się do realizacji kontraktów infrastrukturalnych zgodnie z ideą BIM? – relacja z konferencji

W dniu pierwszego października 2015 roku firma

27 paź 2015

W dniu pierwszego października 2015 roku firma Aplikom zorganizowała konferencję pt. „Jak przygotować się do realizacji kontraktów infrastrukturalnych zgodnie z ideą BIM”. Wzięło w niej udział ponad 90 osób, wśród których znaleźli się przedstawiciele sektora państwowego i prywatnego.

W związku z tym, że misją firmy Aplikom jest nieustanna pomoc Klientom w realizacji nowych wyzwań, a w tym przypadku jest to wdrożenie BIM, zaproszono grono prelegentów składające się z fachowców, praktyków oraz ekspertów z Polski i zagranicy.

Podczas tego wydarzenia wielokrotnie podkreślano, że najważniejsza w BIM jest informacja, a w szczególności kompletne dane cyfrowe, ich bezstratny przepływ i możliwość wykorzystania na każdym etapie procesu inwestycyjnego.

Według prelegentów prawidłową i sprawną realizację inwestycji wspiera przede wszystkim połączenie ze sobą danych GIS i CAD oraz modelu 3D. Z takiej jednej, spójnej bazy danych mogą bowiem korzystać wszyscy uczestnicy procesu realizacji inwestycji infrastrukturalnych.

Zaprezentowano również oprogramowanie Autodesk Infrastructure Design Suit wspomagające tworzenie koncepcji, przygotowanie map, projektowanie i koordynowanie projektu inwestycji w myśl idei BIM.

Dodatkowo pokazano Tilos, czyli innowacyjny program służący do planowania i zarządzania projektami liniowymi.

Na koniec bloku merytorycznego przybliżono kluczowe etapy implementacji BIM, na czym polega istota takiego wdrożenia i jakie są najważniejsze korzyści z tej technologii dla poszczególnych uczestników procesu inwestycyjnego.

Podczas konferencji przytoczono także przykłady inwestycji realizowanych zgodnie z BIM.

Rafał Przybyłkiewicz, Kierownik Zespołu Projektowego w firmie BSiPG Gazoprojekt S.A., opowiedział o projekcie budowy nowego odcinka gazociągu, przy realizacji którego inwestor wprowadził wymóg dostarczenia mu ujednoliconych, pełnych danych GIS i CAD do dalszego przetwarzania i wykorzystywania.

Matjaz Sajn, prezes firmy CGS Plus, przedstawił wdrożenie systemu zarządzania zasobami lotniska wojskowego w Ministerstwie Obrony Republiki Słowenii, zaś Drażen Galicz, prezes firmy StudioArs, zaprezentował kilka interesujących przykładów wykorzystania BIM w projektowaniu sieci wod-kan.

UWAGA! Wszystkie sesje zostały nagrane i są dostępne dla zainteresowanych pod adresem:
www.aplikom.com.pl/materialy-bim-w-infrastrukturze

Krótką relację można obejrzeć na poniższym filmie:

Leave a comment
More Posts
Comments
Comment