Zapraszamy na III Kongres Profesjonalistów IT w Rzeszowie, gdzie wśród prelekcji w panelu głównym usłyszymy o modelowaniu informacji o budynku. Powód pojawienia się tego tematu to Krajowe Inteligentne Specjalizacje wśród których znajdziemy również technologię BIM. Poniżej prasowa informacja o kongresie.
Nowe technologie wsparciem inteligentnych specjalizacji to temat przewodni III Kongresu Profesjonalistów IT w Rzeszowie. To najpopularniejsze w Polsce spotkanie łączy sprawdzonych dostawców technologii informatycznych
z przedstawicielami biznesu: kadrą zarządzającą i osobami decyzyjnymi w kwestiach IT. Konferencję zaplanowaną na 22 października 2015 r. organizuje Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej.
Kongres Profesjonalistów IT to wydarzenie ogólnopolskie, dedykowane przedsiębiorcom z różnych branż. Osoby zarządzające, właściciele firm, prezesi czy dyrektorzy działów IT, którzy chcą być na bieżąco z systemami informatycznymi i wykorzystywać nowoczesne technologie z korzyścią dla swoich firm, znajdą podczas Kongresu odpowiedź na wiele nutrujących ich na co dzień pytań.
Kongres Profesjonalistów IT z założenia jest wydarzeniem, które ma podnosić wiedzę i świadomość osób, które w firmach, instytucjach czy jednostkach samorządu terytorialnego są odpowiedzialne za IT – mówi Wojciech Materna, prezes Stowarzyszenia Informatyka Podkarpacka.
Wśród prelegentów Kongresu, jak co roku, są praktycy branży ICT i osoby zawodowo zajmujące się nowymi technologiami. Tym razem wystąpi m. in. Norbert Pisz, prezes firmy Risenbit, twórca Face Controllera, oprogramowania opartego na sensorze Kinect, pozwalającego sterowa komputerem za jedynie za pomocą mimiki twarzy. Opowie o innowacyjnych zastosowaniach sensora. Prawnicy Małgorzata Woźniak i Michał Kibli będą mówić na temat adekwatności prawa autorskiego do zmieniającego się dynamicznie świata nowych technologii. Dariusz Nowak z Centrum Naukowo-Technologicznego Systemów Bezzałogowych opowie o zastosowaniach systemów informatycznych w swojej branży.
Podczas Kongresu odbędą się trzy równoległe sesje tematyczne:
- Nowoczesne technologie medyczne
- ICT dla innowacyjnych społeczności/ e-usług
- Inteligentne systemy zarządzania
Pierwszy blok tematyczny dotyczy nowoczesnych technologii w medycynie. Piotr Skup ze spółki Medim opowie o nowoczesnych technologiach w szpitalach.
Drugi blok tematyczny poświęcony jest zastosowaniu ITC dla innowacyjnych społeczności i e-usług. Tam właśnie Rafał Cencora i Piotr Bereziewicz z Theappcreate opowiedzą o „zarządzalnych“ aplikacjach mobilnych dla biznesu. Maciej Trojniar, współwłaściciel Spotlike przybliży uczestnikom zastosowanie Wi-Fi jako narzędzia marketingu i analizy. Wojciech Szymański z Ideo zdradzi o czym tak naprawdę mówią nam wskaźniki Google Analytics, a od Wita Więcha z Order of Code dowiemy się, czego każda firma może nauczyć się od udanego start-up’u.
W trzecim bloku tematycznym, poświęconym inteligentnym systemom zarządzania Robert Sitarz, specjalista ds. badań i rozwoju w TOP S.A. zasygnalizuje uczestnikom jak wykorzystywać matematykę w służbie biznesu. Case-study z Zakładów Magnezytowych „Ropczyce“ przybliży dyrektor kontrolingu, Janusz Lipski, wypowiadając się na temat Business System Intelligence. Przedstawiciele firmy itWorks – Michał Szawuła, menedżer ds. rozwoju oraz Krzysztof Załęski, kierownik działu rozwoju oprogramowania podzielą się doświadczeniami na temat tego, jak zmieniają się wymagania biznesu – na przykładzie z życia Atmosfery, polskiego ITSM. Michał Ręczkowicz, założyciel i prezes PrimeBit Studio opowie o doświadczeniach austriackich w zakresie skutecznego wdrażania produktu innowacyjnego. Dariusz Tworzydło, prezes Exacto Sp. z o.o., ekspert z zakresu public relations zaprezentuje uczestnikom działanie wirtualnego biura prasowego Newslink, inteligentnego narzędzia w systemie komunikacji firmy z mediami.
Na konferencję można rejestrować się pod adresem: www.kongresprofesjonalistowit.pl. Dotychczasowe edycje Kongresu cieszyły się dużym zainteresowaniem środowiska branżowego, ubiegłoroczna edycja zgromadziła blisko 200 uczestników.
Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej to organizacja zrzeszająca osoby i podmioty, które wnoszą wkład w rozwój polskiej branży informatycznej. Głównym celem klastra jest konsolidacja i współpraca przedsiębiorstw z branży ICT. Koordynatorem projektu Klaster IT jest Stowarzyszenie Informatyka Podkarpacka. Więcej informacji: www.klasterit.pl.