Czy Mogę naćpać się baklofenem €105.74
30 paź 2015

Bony na Innowacje w Małopolsce – 90% dofinansowania!

23  października br. wystartowały oficjalnie w Małopolsce

30 paź 2015

12191388_648024035337407_2732543682944763506_o23  października br. wystartowały oficjalnie w Małopolsce „Bony na innowacje” finansowane z funduszy MRPO. Zapraszamy wszystkie zainteresowane firmy do skorzystania z tej niezwykle atrakcyjnej oferty. Stowarzyszenie Klaster Technologii Informacyjnych w Budownictwie oferuje pomoc w napisaniu wniosku i wykonanie usługi badawczo – rozwojowej w zakresie szeroko pojętej technologii BIM. Nasze propozycje to m.in. :

  • Projektowanie planów wdrożeń technologii BIM oraz analiza przedwdrożeniowa narzędzi z tym związanych,
  •  Badania dotyczące jakości i zgodności z określonymi wymogami lub normami narzędzi związanych z technologią BIM,
  • Certyfikacja i opracowanie nowych lub znacząco ulepszonych narzędzi związanych z technologią BIM (np. testy oprogramowania, wtyczki do programów klasy BIM),
  • Projektowanie bibliotek wspierających BIM,
  • Doradztwo i szkolenia w zakresie technologii BIM dla firm z sektora budowlanego,
  • Projektowanie branżowych artefaktów LoD (Level of Detail) dla BIM,
  • Opracowanie narzędzi marketingowych wykorzystujących technologię BIM (VR, AR, mobile, touch devices).

Wymienione zagadnienia można oczywiście łączyć oraz dodawać swoje pomysły wg. własnych potrzeb.

Do wybory mamy dwie opcje jak chodzi o wielkość bonów : Mały Bon o wartości do 50 000 zł oraz Duży Bon o wartości do 100 000 zł. Wysokość dofinansowania wynosi 90 %, przedsiębiorstwo ponosi tylko 10 % kosztów plus Vat.

Można również składać wnioski na mniejsze kwoty 10-20 tys. zł itp.

Najważniejsze warunki uczestnictwa w programie „Bony na innowacje” to :

Obowiązek stosowania BIM w budownictwie (w zamówieniach publicznych jak i prywatnych) zbliża się do Polski wielkimi krokami. Już dziś warto być przygotowanym do wdrożenia tej technologii w firmie i być o krok przed konkurencją. Dlatego nie czekaj i już dziś zgłoś się do nas gdyż rekrutacja zaczyna się 23 listopada i w rozpatrywaniu wniosków obowiązuje kolejność zgłoszeń.

2015.11.19 UPDATE

Zawiadamiamy z przykrością że Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości nie uwzględniło nas w potencjalnych wykonawcach Bonów na Innowacje. Wcześniejsza informacja od MCP z dnia 24.08.2015 brzmiała następująco:

„Potwierdzam, iż przesłano do mnie informacje dotyczące zakresu usług świadczonych przez Stowarzyszenie Klaster Technologii Informacyjnych w Budownictwie w kontekście realizacji badań w ramach Bonu na innowacje. Dane te zostaną uwzględnione w bazie potencjalnych wykonawców. „

Mimo tej smutnej informacji nie poddajemy się i będziemy próbować innych możliwości wspomożenia wejścia w technologię BIM w naszym regionie.

Andrzej Inglot
BIMklaster

Leave a comment
More Posts
Comments
Comment