pompa baklofenu boli €61.02
18 lip 2013

LOD – Level Of Development

Współpraca projektowa w BIMie oprócz wielu korzyści może szykować dla użytkownika także kilka niespodzianek. Jedną z nich jest m.in. jakość wykonywanych modeli przez poszczególnych uczestników inwestycji. Oczywiście zawartość modelu i informacje jakie chcemy z niego uzyskać to podstawowa sprawa, którą trzeba ustalić na początku współpracy i nic nas z tego zadania nie zwolni, jednak jest dodatkowe narzędzie, które może nam pozwolić na łatwiejsze sprecyzowanie naszych wymagań. Jest to opracowany przez Amerykański Instytut Architektów (AIA) i uszczegółowiony przez BIMFORUM (http://bimforum.org/) system oceny modeli LOD (Level Of Development).

Trochę historii.

Pierwsze poważne opracowanie na temat LOD pojawiło się w roku 2008 w „E202-2008 Building Information Modeling Protocol” organizacji AIA. W 2011 roku pod auspicjami BIMFORUM powstała grupa robocza mająca za zadanie rozwinąć zakres

18 lip 2013

Ta zawartość jest ograniczona tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Jeśli jesteś już użytkownikiem, zaloguj się. Nowi użytkownicy mogą zarejestrować się na stronie MEMBERS AREA Rejestracja i korzystanie z bloga jest całkowicie darmowe.

Existing Users Log In
   
Leave a comment
More Posts
Comments
Comment