zanaflex vs baklofen dla ms €145.38
09 kw. 2013

Wizyta szefa firmy GRAPHISOFT w Polsce – podsumowanie

W dniach od 11 do 13 marca

09 kw. 2013

W dniach od 11 do 13 marca b.r. przebywał w Polsce p. Viktor Várkonyi, Dyrektor Generalny (CEO) firmy GRAPHISOFT, producenta programu ArchiCAD. Firma GRAPHISOFT jest wiodącym światowym producentem oprogramowania do projektowania architektonicznego i liderem we wdrażaniu technologii Modelowania Informacji o Budynku (BIM). Program ArchiCAD, sztandarowy produkt firmy GRAPHISOFT, zainicjował rewolucyjne zmiany w nowoczesnych metodach projektowania będąc pierwszą aplikacją na rynku wprowadzającą technologię BIM (ang. Building Information Modeling – Modelowanie Informacji o Budynku).

Jednym z najważniejszych punktów tej wizyty był wykład gościnny na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, wygłoszony na zaproszenie programu Architecture for Society of Knowledge (program anglojęzycznych studiów na WA PW). Wykład poświęcony był oczywiście technologii BIM i rewolucyjnym zmianom, jakie przyniesie jej wprowadzenie nie tylko w projektowaniu, ale też w prowadzeniu inwestycji budowlanych. Podczas wizyty na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej p. Viktor Várkonyi zapoznał się z osiągnięciami dydaktycznymi i bogatą tradycją Wydziału Architektury PW, a także zwiedził jego siedzibę. Podczas spotkania z przedstawicielami władz Wydziału uzgodniono podpisanie listu intencyjnego dotyczącego dalszej współpracy. Końcowym akcentem wizyty była interesująca dyskusja ze studentami programu Architecture for Society of Knowledge.

W kolejnym dniu swej wizyty p. Viktor Várkonyi spotkał się z przedstawicielami firm i środowisk zajmującymi się w Polsce wdrażaniem technologii BIM nie tylko w architekturze, ale też w całym przemyśle budowlanym. Nic więc dziwnego, że głównym tematem poruszanym podczas tego spotkania były założenia systemu Open BIM, umożliwiającego otwartą współpracę inżynierów różnych branż niezależnie od wykorzystywanego oprogramowania. Podczas tego spotkania p. Viktor Várkonyi wygłosił wykład wprowadzający „Modelowania Informacji o Budynku (BIM) i idea Open BIM – rewolucja w budownictwie zbliża się wielkimi krokami”. Swoje prelekcje przedstawili również (w kolejności wystąpień):

– Michał Grzymała-Kazłowski, architekt, Archimed Sp. z o.o.;
– Andrzej Tomana, Datacomp Sp. z o.o.;
– Maciej Dejer, M.A.D. Engineers sp. z o.o. ; Wojciech Sumlet, architekt, Vostok Design;
– Wojciech Toda, Construsoft Sp. z o.o.;
– Piotr Miecznikowski, BDZZ Sp. z o.o.
– Piotr Dobrowolski, architekt;
– Alberto Pitoni, Cigraph;
– Jerzy Rusin, architekt, Archicadownia.

Wcześniej przybyłych powitał Witold Szymanik, architekt, szef firmy WSC Witold Szymanik i S-ka Sp. z o.o., będącej przedstawicielem firmy GRAPHISOFT w Polsce i polskim dystrybutorem programu ArchiCAD. Spotkanie, które odbyło się w Centrum Promocji Kultury Saska Kępa w Warszawie, zakończyło się dyskusją i rozmowami kuluarowymi. Uczestnicy spotkania postanowili podjąć wspólne działania na rzecz rozwoju technologii BIM w Polsce.

Dla czytelników naszego bloga mamy 3 prezentacje z tego spotkania:

  AT datacomp (2,6 MiB, 2 509 hits)

 

  MAD_OPEN_BIM_w_praktyce.pdf (1,4 MiB, 1 137 hits)

 

  Piotr_Miecznikowski_BDZZ.pdf (1,8 MiB, 1 513 hits)

 

Z naszej prezentacji dużo nie można poczytać, ponieważ skupiliśmy się głównie na pokazywaniu na żywo elementów z „workflow”. Nie do końca wyszło tak jak chcieliśmy… ale nie było też tak źle bo wyszliśmy jako jedni z ostatnich osób 🙂 Co najważniejsze czytelnicy bloga po lekturze kategorii „Projekt BIM w praktyce” niczego z naszej prezentacji nie stracili!

Poniżej kilka zdjęć dzięki uprzejmości WSC.

Maciej  Dejer
Zespół M.A.D.

Leave a comment
More Posts
Comments
  1. Piotr kwiecień 9th, 2013 9:00AM

    Niestety prezentacja MAD jest chyba uszkodzona

  2. maciekd kwiecień 9th, 2013 9:39AM

    rzeczywiście… postaram się to naprawić dzisiaj

  3. maciekd kwiecień 11th, 2013 11:04AM

    ok nasza prezentacja już jest online

Comment