interakcja z baklofenem amitryptyliny €138.66
20 mar 2012

Tekla Strucures v18

Kilka dni temu świat ujrzał najnowszą wersję

20 mar 2012

Kilka dni temu świat ujrzał najnowszą wersję programu Tekla Structures! Powstała też na tą okazję nowa domena www.teklastructures.com

Wszystkie co ciekawsze nowości w tej wersji można obejrzeć poniżej (wprost z kanału youtube Tekli)

 

[youtube]http://www.youtube.com/playlist?list=PL4B9BDB2F88D90175&feature=plcp[/youtube]

 

W telegraficznym skrócie mamy tam takie rzeczy jak:
– łatwe i intuicyjne modyfikowanie elementów w 3D
– kolejne usprawnienia dla exportu do IFC
– „Dimensioning Tool” narzędzie dostępne jako dodatek do wersji 17, tutaj już na stałe w programie. Służy do definiowania reguł wymiarowania dla konkretnych typów elementów. W połączeniu z dedykowaną generacją rysunków i klonowaniem wychodzą automatycznie naprawde dobre rysunki. Tylko jak wiadomo nad pierwszymi jeszcze trzeba się napracować.
– „Sandwich and Double Wall” tak jak powyżej komponent dostępny jako dodatek o wersji 17. W skrócie, rozbudowane narzędzie do tworzenia wielowarstwowych ścian. Przydatne do modelowania architektury.
– kilka nowości w edycji spawów (mam wrażenie że łączenie spawów było już dostępne w wersji 14…)
–  „Reinforcing bar shape catalog” narzędzie przyśpieszające modelowanie zbrojenia. W połączeniu z makrami myśle, że mamy przyzwoity komplet do detalowania żelbetu.

I zapewne wiele innych większych udogodnień. Nas przede wszystkim interesuje konwersja elementów z  IFC czyli suport dla cięć i wycięć oraz usprawnienia dla rysunków żelbetu które swoją doskonałością odbiegają jeszcze od rysunków stali… Jak tylko się czegoś dowiemy to będziemy Was o tym informować.

Na koniec jeszcze info od Construsoftu o nowościach w Tekli v18 w postaci PDF-a.

Maciej Dejer
Zespół M.A.D.

Leave a comment
More Posts
Comments
Comment