baklofen leczenie alkoholu €143.07
28 lut 2012

BIM a Generalny Wykonawca cz.4 ostatnia!

Poprzednio zaprezentowałam krótką charakterystykę rozwiązań, możliwości i

28 lut 2012

Poprzednio zaprezentowałam krótką charakterystykę rozwiązań, możliwości i korzyści jakie daje praca w oparciu o technologię BIM. Warto przypomnieć, że technologię tą można wprowadzić do firmy w dwojaki sposób:

1. Poprzez zakup specjalistycznego oprogramowania i przeszkolenie zespołu.

2. Współpracę ze specjalistycznymi firmami, które oferują usługi w w/w zakresie.

Poniższa tabela (nr 1) przedstawia nam koszty programów i szkoleń. Jak widać ceny wahają się od 15 do 63 tys. zł

 
Tabela 2.  Zalety i wady wprowadzenia technologii BIM w systemie outsorcingu lub bezpośrednio w obrębie firmy.

Podsumowując…

Nowe technologie wkradają się w nasze życie we wszystkich jego sferach. Dzięki nim żyje się łatwiej i przyjemniej. Nie wyobrażamy już sobie dnia bez telefonów komórkowych, laptopów czy bankowości internetowej. A przecież tak niedawno wszystko to wydawało się niedostępne, zbyt drogie, czasami ryzykowne.

Podobnie jest z opisaną tu technologią BIM. Przyzwyczajeni do starych metod patrzymy nieufnie na to co nowe. Trudno zaufać nowym rozwiązaniom, szczególnie że na naszym rodzimym rynku trudno znaleźć realizacje oparte na tej właśnie technologii. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wpisać się w grono prekursorów, a jak pokazuje doświadczenie często bycie pierwszym z perspektywy czasu okazuje się strzałem w przysłowiową dziesiątkę.

Niniejsze opracowanie dowodzi iż technologia BIM to rozwiązanie, które nie tylko pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy ale również znacząco podnosi jakość oferowanych usług i znacznie usprawnia przebieg całego procesu inwestycyjnego. Wbrew obiegowej opinii nie jest też nieosiągalne cenowo czy technologicznie.

Technologia BIM to technologia przyszłości. Na świecie jest to rozwiązanie stosowane na szeroką skalę i z każdym dniem coraz bardziej popularne z uwagi na szereg korzyści jakie daje wszystkim uczestnikom procesu inwestycyjnego. W Polsce Firmy, które pierwsze zdecydują się na pracę w oparciu o jej wykorzystanie będą o krok przed konkurencją.

 Katarzyna Orlińska-Dejer

Zespół M.A.D.

Leave a comment
More Posts
Comments
Comment