baklofen marskość wątroby €142.17
04 sty 2012

Tekla Global BIM Awards 2011 – etap międzynarodowy

Nie tak dawno pisałem o konkursie jaki

04 sty 2012

Nie tak dawno pisałem o konkursie jaki organizuje firma Tekla. Poznaliśmy wtedy zwycięzców dla rejonu Ameryki Północnej.

W grudniu rozstrzygnął się etap międzynarodowy.

Najlepszym projektem w kategorii BIM okazał się: Manskun Rasti (Kwatera główna firmy Skanska w Finlandii). Został uznany za najbardziej kompletne wykorzystanie BIM od początku do końca projektu. Był chwalony przede wszystkim za wykorzystanie formatu IFC do współpracy przy projekcie i komunikacji poprzez łączenie modeli z różnych branż.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Z2Zrccz-Sgc[/youtube]

Zwycięzca w kategorii Stal: Peace Bridge. Most Pokoju znajduje się w Derry, Irlandia Północna, zamodelowany przez Rowecord Engineering. Według jury Most Pokoju był bardzo wyjątkowym i wymagającym projektem, który wyróżnia się poprzez kształt i geometrię konstrukcji. Model nie jest imponujący jak na swój rozmiar, dostał nagrodę z uwagi na sposób, w jaki został wykorzystany w projekcie.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mQh-Y6ckDuY[/youtube]

I na koniec zwycięzca  w kategorii Beton: The Urban Superway. Projekt drogowy zrealizowany w Południowej Australii zamodelowany przez firmę Bianco Precast. Jest to największa pojedyncza inwestycja w historii projektów drogowych w tym kraju (812 milionów dolarów). Według jury, złożoność geometrii projektu oraz szczegółowość modelu było bardzo imponująca. Projekt dostał wyróżnienie również z uwagi na fakt, że firma  Bianco Precast była świeżym klientem Tekla Structures i miała tylko dwa tygodnie treningu przed rozpoczęciem projektu. Niestety nie ma filmu przedstawiającego tą inwestycję. Musimy się zadowolić  tylko kilkoma zdjęciami.

Maciej Dejer
Zespół M.A.D.

Leave a comment
More Posts
Comments
Comment