ile czasu zajmuje baklofen €34.26
09 sty 2012

Projekt BIM w praktyce!

Miło jest nam poinformować, że obecnie pracujemy

09 sty 2012

Miło jest nam poinformować, że obecnie pracujemy nad projektem, który ma być w pełni wykonany w standardzie  BIM. Będzie to projekt budynku „Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie”. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie internetowej miesięcznika Architektura&Biznes.

źródło: http://vstk.eu/


Po naszej stronie będzie wykonanie projektu budowlanego, wykonawczego, pełnych przedmiarów i kosztorysów oraz koordynacja projektu pod względem wymiany danych w formacie IFC. Wszystko jak widać oparte o technologię BIM.

Nasi współpracownicy to:
– architektura – Vostok Design
– instalacje – ekoprojekt

Projekt architektury będzie wykonywany w programie Archicad 15, instalacje w programie Revit MEP. Projekt konstrukcji powstanie przy użyciu programów Robot oraz Tekla Structures. Natomiast koordynacja całego projektu będzie oparta o format IFC oraz w miare potrzeby o program Tekla BIMsight.

Doświadczenia zdobyte podczas tego projektu postaramy się przedstawić na naszym blogu. Będzie to cykl artykułów o tym jak może wyglądać praca w technologii BIM gdy projekt powstaje w kilku różnych biurach przy użyciu rożnego oprogramowania (w odróżnieniu od dotychczasowych projektów tworzonych wyłącznie w oparciu o programy firmy Autodesk).

Już niedługo pierwsza część!

Maciej Dejer
Zespół M.A.D.

Leave a comment
More Posts
Comments
Comment