baklofen Gdynia kupir " €48.81
04 sty 2012

BIM na Budmie

Witamy po „małej” przerwie spowodowanej nawałem pracy

04 sty 2012

Witamy po „małej” przerwie spowodowanej nawałem pracy oraz odpoczynkiem świątecznym! Tym razem bardziej informacyjny artykuł 🙂

Jak co roku w styczniu cała branża budowlana z niecierpliwością wyczekuje na organizowane w Poznaniu Międzynarodowe Targi Budownictwa „BUDMA”. Tegoroczne Targi odbędą się w dniach 24-27 stycznia pod hasłem „Budownictwo przyszłości  – uwolnij  wyobraźnię”. Oprócz przedstawienia standardowej oferty firm z branży budowlanej organizatorzy postawili sobie za cel pokazanie nowatorskich rozwiązań w budownictwie oraz wykorzystanie Targów jako skutecznej promocji innowacyjnych produktów. Zgodnie z hasłem reklamowym BUDMA 2012 ma przede wszystkim uwolnić wyobraźnię i wyjść daleko poza utarte schematy i standardowe działania. Realizacji tego celu mają pomóc seminaria, szkolenia, warsztaty i inspirujące przestrzenie specjalne.

Ze względu na profil naszej działalności najbardziej interesuje nas seminarium „Integracja systemów projektowania i kosztorysowania na platformie BIM ”, które odbędzie się w środę 25.01.2012  w godzinach 14:00-16:00 w sali „DOŚWIADCZENIE”.

Prezentacja będzie obejmować podstawowe wiadomości z zakresu technologii BIM i programów komputerowych towarzyszących tej technologii. Zaprezentowane zostaną przykładowe integrację różnych systemów projektowania dla architektów, konstruktorów, instalatorów i kosztorysantów (Revit, Advance, DDS CAD,Zuzia BIM).

Prezentację poprowadzą dr. inż. Krzysztof Zima (Politechnika Krakowska), inż. arch. Zbigniew Śnieżek (firma IDART) oraz inż. Stanisław Moryc (firma Datacomp). Prezentacja główna będzie obejmować następujące zagadnienia :

 1. Integracja oprogramowania na platformie BIM :
  –  Co to jest BIM?
  –  Projektowanie dziś i jutro
  –  Wymiana modeli pomiędzy systemami poprzez format IFC
  –  Od architektury do kosztorysu  przejście przez wszystkie branże
 2. Współpraca branż w praktyce :
  –  Projekt w Archicadzie, eksport w IFC do Advance (pokaz możliwości systemu zakończony eksportem do IFC)
  –  Zademonstrowanie pracy konstruktora w systemie Advance – „zwrócenie” modelu architektowi
  –  Projekt instalacji „włożony” do modelu przetwarzanego poprzednio wykonany w DDS CAD, demonstracja modelu zawierającego komplet danych z architektury, konstrukcji i instalacji
  –  Wycena utworzonego modelu

Ważnym wydarzeniem towarzyszącym omawianej prezentacji będzie niewątpliwie oficjalna premiera programu Zuzia BIM firmy Datacomp. Jest to oprogramowanie umożliwiające tworzenie przedmiarów i kosztorysów bezpośrednio z modelu w formacie IFC. Dzięki Zuzi BIM kosztorysanci dostaną nareszcie do ręki profesjonale narzędzie umożliwiające prace w standardzie BIM. Na naszym blogu znajdziecie już artykuł zawierający krótki opis funkcji nowej Zuzi, a już w niedługim czasie postaramy się zamieścić relacje z pracy na tym oprogramowaniu.

Oprócz tego seminarium warto również zainteresować się wydarzeniami promującymi innowacyjne technologie i produkty w budownictwie czyli m.in.:

 1. Strada di Architettura – jest to nowatorski projekt na targach, który ma za zadanie ułatwić dotarcie architektom i projektantom do innowacyjnych materiałów i unikalnych rozwiązań technologicznych.  Strada di Architettura to ścieżka prowadząca zwiedzających po najnowszych osiągnięciach polskiej i międzynarodowej architektury. Podążając tą ścieżką zwiedzamy podzieloną na trzy strefy ekspozycję (Wiedza, Inspiracje, Doświadczenie) oglądając liczne wystawy prac architektów oraz mamy możliwość uczestnictwa w odbywających się aktualnie warsztatach i konferencjach.
 2. BUDSHOW 2012 – jest to ekspozycja specjalna w ramach której zostanie wzniesiony nowoczesny dom wg projektu „greenCUBE_127 wyróżnionego w ogólnopolskim konkursie architektonicznym.„ Twój Dom – Dialog z Tradycją”. Przy użyciu nowoczesnych materiałów budowlanych powstanie budynek pasywny charakteryzujący się niskimi wskaźnikami energii wbudowanej, końcowej i pierwotnej.

Podsumowując całość, na BUDMIE 2012 będzie dużo ciekawych wydarzeń, mnóstwo nowych produktów i technologii oraz niezliczone możliwości nawiązania interesujących kontaktów. Tak więc każdy kto ma tylko możliwość przyjazdu do Poznania powinien to wykorzystać i wziąć udział w tym corocznym święcie budownictwa.

Po bardziej szczegółowe informacje odsyłam zapraszamy na stronę organizatorów www.budma.pl

Andrzej Inglot
Zespół M.A.D.

 

Leave a comment
More Posts
Comments
Comment