BIM dla menedżerów

Metodyka BIM coraz śmielej wkracza na polski rynek. Zarówno projektanci, wykonawcy, jak i inwestorzy chcąc dostosować się do nowych ogólnoświatowych trendów w budownictwie będą potrzebowali odpowiednio wykwalifikowanej kadry. Personel ten będzie musiał sprawnie poruszać się w terminologii związanej z nowymi ścieżkami rozwoju budownictwa i co najważniejsze – potrafił tą wiedzę praktycznie wykorzystać. Dlatego oferujemy szkolenie oparte na modelach BIM pochodzących z rzeczywistych inwestycji powstałych na przestrzeni ostatnich 10 lat. Zaufaj ekspertom i przygotuj się na nowe wyzwania w profesjonalny sposób!

ORGANIZATOR SZKOLENIA

logo mad engineers

.

DLA KOGO?

Zakres programu szkoleniowego jest odpowiedni dla takich grup zawodowych jak architekci, projektanci branżowi, generalni wykonawcy oraz osoby zarządzające projektami. Ci, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z BIM-em zyskają niezbędne podstawy a uczestnicy już zaznajomieni z pracą opartą o modele podniosą swoje kwalifikacje i usystematyzują posiadane informacje.

CEL i WYNIK SZKOLENIA

Dzięki naszemu szkoleniu dowiesz się czym tak naprawdę jest BIM, jakie są możliwości, ograniczenia i kierunki rozwoju tej technologii. Przedstawimy powszechnie stosowane standardy, w tym format danych Industry Foundation Classes, podstawowe zasady tworzenia poprawnych modeli BIM oraz wskażemy na co zwrócić szczególną uwagę przy tworzeniu BIM Execution Plan (Plan Realizacji/Wykonania BIM).

Po naszym kursie sprostasz zadaniom związanym ze skoordynowaniem interdyscyplinarnego projektu – bez względu na jego wielkość. Zdobędziesz umiejętności w zakresie wyszukiwania kolizji i weryfikacji modeli oraz sprawnej komunikacji z zespołem za pomocą BIM Collaboration Format. Będziesz w stanie wskazać błędy projektantów w zakresie poprawności realizacji zadań związanych z BIM a także podpowiedzieć im jak oraz w jakim zakresie można je naprawić. Dla nas nie ma znaczenia na jakim oprogramowaniu pracujesz – dzięki temu szkoleniu będziesz umiał posługiwać się modelami IFC pochodzącymi ze środowisk: ArchiCAD, Vectorworks, Revit, AllPlan, DDS-CAD, Tekla Structures i wielu innych.

INFO

Lokalizacja:  Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Kraków, Lublin, Łódź

Czas trwania: 2 dni

Godziny szkolenia: od 9:00 do 16:30

Koszt: 1 200 zł plus VAT od osoby (dla członków BIM Klastra 50% zniżki)

Istnieje możliwość szkolenia na miejscu u klienta dla zorganizowanej grupy osób.  Koszt szkolenia ustalany jest indywidualnie.

Szkolenie może być finansowane w 100% z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Aktualne terminy i miejsca szkoleń umieszczone są w formularzu zgłoszenia na końcu strony.

W cenie szkolenia:

  • Zestawy praktycznych autorskich ćwiczeń z wykorzystaniem oprogramowania Trimble Connect, BIMplus, Tekla BIMsight i BIM Vision wraz z modelami BIM z zakresu budownictwa kubaturowego dla branż: architektonicznej, konstrukcyjnej i instalacyjnej
  • Certyfikat ukończenia szkolenia
  • Poszkoleniowe wsparcie merytoryczne przez okres 30 dni od daty ukończenia kursu

Organizator zapewnia komplet sprzętu i oprogramowania, przerwy kawowe oraz lunch.

Warsztaty organizowane są w formie ćwiczeń praktycznych na komputerach i pokazach na żywo. Wykonywane są m.in na modelach takich inwestycji jak: Rynek odnowa (rewitalizacja rynku głównego w Jaworznie), Budowa Wydziału Rzeźby ASP w Warszawie, Dolnośląskie Centrum Sportu w Jakuszycach.
Wszystkie zagadnienia praktyczne są realizowane na programach wspomagających procesy BIM, m.in. BIM Vision, Tekla BIMsight, BIMcollab ZOOM, Areddo, Solibri.

PROGRAM SZKOLENIA

WPROWADZENIE

♦ Podstawowe informacje

Definicje i  założenia metodyki BIM: poziomy dojrzałości i wymiary BIM, idea OpenBIM. Podstawy IFC, rozwój formatu: IFC 4 i IFC 5.

♦ Struktura i klasyfikacja IFC

Omówienie hierarchicznej struktury modelu, rodzajów elementów w branżach: architektoniczno-budowlanej oraz instalacyjnej. Podstawowe parametry. Edycja IFC.

♦ Warsztaty

Podstawowa obsługa modeli BIM (architektura, konstrukcja, instalacje) na przykładzie obiektu użyteczności publicznej: nawigacja, filtrowanie elementów, możliwości wykorzystania dodatkowych funkcji (przedmiar z modelu).


PROJEKT BIM

♦ Definicja, podstawowe zasady tworzenia modeli BIM

Kiedy projekt zaczyna być „projektem BIM”? Zakres i zawartość projektu BIM. Podstawowe założenia do projektowania.Level of Development. Uniwersalne zasady modelowania, najczęściej popełniane błędy i sposoby na ich eliminację.

♦ Warsztaty

Tworzenie wielobranżowego projektu na przykładzie modeli obiektu użyteczności publicznej.
Weryfikacja zgodności modeli w branżach: architektura i konstrukcja na przykładzie obiektu mieszkaniowo – usługowego oraz obiektu użyteczności publicznej z wykorzystaniem różnych narzędzi.
Weryfikacja poprawności modelu na przykładzie obiektu mieszkaniowo – usługowego

♦ Współpraca przy zastosowaniu IFC i BCF – zasady, reguły, dobre praktyki

Jak eksportować modele? Możliwości i ograniczenia mapowania danych. Zasady definiowania w zależności od oczekiwań. Widoki modeli. Wymiana danych, przykłady zastosowania i zasady tworzenia BCF-ów.

♦ Warsztaty

Różnice w sposobie eksportu zbrojenia na przykładzie budynku mieszkaniowego jednorodzinnego.
Rewizje w modelach BIM na przykładzie obiektu mieszkaniowo – usługowego.


ORGANIZACJA PROJEKTU

♦ BIM Execution Plan

Omówienie zawartości Planu Realizacji BIM – podstawowe działy. Na co zwrócić przy tworzeniu dokumentu w odniesieniu do najczęściej spotykanych wymogów? Nowe postaci i zadania w zespole projektowym. Mapy procesów. Oprogramowanie wspomagające proces BIM.

♦ Warsztaty

Weryfikacja poprawności modelu.
Weryfikacja kolizji na przykładzie wielobranżowego projektu obiektu użyteczności publicznej
Komunikacja za pomocą BIM Collaboration Format.


BIM 4D, 5D…

♦ BIM na budowie

Możliwości wykorzystania modeli BIM podczas realizacji inwestycji m.in w zakresie kalkulacji ilościowych i harmonogramów. Model realizacyjny

♦ Warsztaty

Wykorzystanie modeli podczas realizacji: model BIM źródłem informacji dla branży geodezyjnej
Wizualizacja harmonogramu robót na przykładzie budynku mieszkaniowego jednorodzinnego oraz konstrukcji przemysłowej.
Weryfikacja poprawności modelu na potrzebę zamówień materiałów.

♦ BIM w zarządzaniu

Model powykonawczy, zarządczy. Sposoby uzyskania modeli. Dane dla FM.

♦ Warsztaty

Zarządzanie elementami i dokumentami na bazie modelu obiektu użyteczności publicznej

.

SZKOLENIOWCY

Mgr inż. Maciej Dejer

Menedżer i doradca z dziesięcioletnim stażem w zakresie realizacji projektów w technologii BIM, koordynacji międzybranżowej oraz administracji projektami dla zadań realizowanych w Nowej Zelandii, Kanadzie, USA oraz Polsce.
Vice-Prezes Zarządu Stowarzyszenia Technologii Informacyjnych w Budownictwie (BIMKlaster) , odpowiedzialny m.in. za popularyzację wiedzy i procesów opartych na innowacjach.
Doradzał i przeprowadzał procesy wdrożeniowe technologii BIM mające na celu podniesienie efektywności i konkurencyjności oraz jakości oferowanych usług przez firmy sektora budowlanego.
Zwolennik i prekursor wykorzystania nowych technologii w branży budowlanej i nie tylko. Współautor portalu BIMblog.pl.

 

ZAUFALI NAM

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIA NA SZKOLENIE

Dane osoby zgłaszającej:

Imię i nazwisko*      

Adres email*             

Telefon                      

Ilość osób*                 

Termin szkolenia*  

Dane do faktury*      

Dodatkowa informacja     

Pola oznaczone * są obowiązkowe.